Contipro a.s.

Ryze česká farmaceutická firma Contipro se zaměřuje především na biotechnologickou výrobu kyseliny hyaluronové a přímo ve svém areálu v Dolní Dobrouči u Ústí nad Orlicí provozuje špičkově vybavené výzkumné centrum s více než 150 zaměstnanci.

Contipro svou vysoce kvalitní kyselinu hyaluronovou prodává jako surovinu pro farmaceutický a kosmetický průmysl do více než 70 zemí světa a patří mezi největší výrobce na světě. Dále vyvíjí a prodává vlastní zařízení (přístroje na tvorbu nanovláken 4SPIN), inovativní suroviny zejména pro kosmetiku a v neposlední řadě finální produkty pro hojení ran a pro účely veterinárního lékařství. Populárním produktem pro koncové zákazníky je především unikání kloubní výživa Geloren.

Ve výzkumném a vývojovém centru se Contipro věnuje i základnímu výzkumu, konkrétně v oblasti buněk a tkání. V aplikovaném výzkumu a vývoji se věnuje derivátům hyaluronanu, novým kosmetickým surovinám, biomateriálům z hyaluronanu, nanotechnologiím pro medicínu a obecně dalším oblastem tkáňového inženýrství a regenerativní medicíny.

Kromě zapojení do významných evropských projektů (kmenové buňky pro srdeční sval, implantáty periferních nervů, nosiče Langerhansových buněk apod.) sleduje Contipro také desítky vlastních záměrů. Ve fázi preklinického nebo klinického testování jsou například fotocitlivé gely na opravu poškozené chrupavky, tenké filmy proti srůstům a na popáleniny, inovativní produkty pro stomatology a stomatochirurgy a řada dalších aplikací.

Contipro je držitelem více než stovky patentů, provozuje pravidelnou publikační činnost a spolupracuje s domácími i zahraničními univerzitami. Contipro organizuje vlastní vzdělávací programy nejen pro vysokoškoláky, nabízí stipendijní program Mladý výzkumník a Cenou Contipro odměňuje nejlepší diplomové práce v oblasti biomateriálů a regenerativní medicíny.

Další informace o Contipru najdete na https://www.contipro.cz/vyzkum-a-vyvoj-kyseliny-hyaluronove

Aktuálně nabízené pozice

V současné době nejsou žádná volná místa.