Thermo Fisher Scientific

Thermo Fisher Scientific je světovým lídrem v oblasti produků určených pro vědu s ročním ziskem přesahujícím 25 miliard dolarů a 75 000 zaměstnaci po celém světě. Naším posláním je umožnit našim zákazníkům činit svět zdravějším, čistším a bezpečnějším. Bez ohledu na to, zda se naši zákazníci věnují výzkumu v oblasti přírodních věd, řeší složité analytické výzvy, zlepšují diagnostiku a terapii pacientů nebo zvyšují produktivitu ve svých laboratořích, jsme tu, abychom je podpořili. Mezi naše značky patří Thermo Scientific, Applied Biosystems, Invitrogen, Fisher Scientific, Unity Lab Services a Patheon. Další informace najdete na www.thermofisher.com

Thermo Fisher Scientific Brno

Technologické centrum Thermo Fisher Scientific sídlící v Brně na Černovických terasách se zaměřuje na vývoj a výrobu analytických přístrojů určených pro vědu, především pak na elektronové mikroskopy a spektrometry. Společnost zaměstnává téměř 1 200 odborníků, zejména specialisty v oblasti vývoje softwaru, fyziky, elektroniky, konstrukce, ale také logistiky. Firma patří k největším exportérům v regionu a v dlouhodobě patří mezi nejžádanější zaměstnavatele v Jihomoravském kraji.

Podívejte se také na naše aktuálně nabízené pozice.

Naše oddělení

Vývojové oddělení

Pokrývá vývoj nových generací systémů a úpravy stávajících modelů podle přání zákazníka. Zahrnuje široké spektrum pozic zodpovědných za konečný design přístroje – architektura, fyzikální modelování, testování, mechanická konstrukce, elektronika, systémové inženýrství nebo zobrazovací metody.

Výrobní inženýrství

Oddělení engineeringu ve spolupráci s vývojem zavádí nové technologie do výroby a s výrobou i servisem řeší komplexní technické problémy. Mikroskopy a spektroskopy znají naši kolegové technicky do detailu. Ví, jak se vyrábí, testují a používají a díky tomu se na ně obrací i ostatní oddělení firmy, včetně zákazníků.

Servisní podpora

Vyřešit problém na přístroji přes půlku zeměkoule? Pro oddělení servisní podpory běžná věc. Naši kolegové komunikují s koncovými uživateli mikroskopů a zejména se servisními kolegy v tzv. poli, kterým kterým na dálku, případně i osobně, poskytují expertní konzultaci.

Vývoj softwaru

Softwaroví inženýři se u nás přímo podílí na vývoji špičkových přístrojů za miliony dolarů. Konzultují výsledky své práce s fyziky, optiky, elektroniky nebo aplikačními specialisty. Přitom netráví celý den jen kódováním. Často musí přístroje i ovládat, což se hodí při následném testování funkčnosti kódu v praxi.

Naším hlavním produktem jsou elektronové mikroskopy. Brýle do nanosvěta, které překonávají limit vlnové délky světla a umožňují rozlišení až na úroveň jednotlivých atomů. Software je jejich mozkem. Díky němu je možné ovládat hardware s nanometrovou přesností, zpracovávat obraz, analyzovat strukturu, složení a tvar vzorků.

Naše mikroskopy slouží vědcům a výzkumníkům po celém světě v nejrůznějších oborech – od medicíny přes vývoj mikroprocesorů až po zkoumání historických artefaktů. Jak roste počet uživatelů našich přístrojů, rostou i požadavky na snadnější obsluhu a automatizaci složitých úloh.

Produkce

Montážní linku ani pásovou výrobu u nás nenajdete. Soustředíme se na výrobu hi-tech produktů. Ročně od nás odejde pouze několik stovek elektronových mikroskopů a spektroskopů, které jsou z velké části tvořeny podle specifických požadavků zákazníka. Přímo v Brně všechny přístroje montujeme a nastavujeme, aby co nejlépe plnily svůj účel.

Jsme největším výrobcem elektronových mikroskopů v České republice. Máme moderní budovu, kterou z velké části zabírají čisté prostory. V některých částech potkáte jen 1 000 prachových částic na metr krychlový. To je pouhý zlomek oproti několika milionům prachových částic ve stejném objemu běžného prostředí. Důvod je jednoduchý – i nejmenší smítko může znemožnit nastavení systému. K montáži a nastavení elektronového mikroskopu je tak zapotřebí hlavně klid, soustředění a preciznost.

Aktuálně nabízené pozice

V současné době nejsou žádná volná místa.